Administrator serwerów Linux/Unix

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy osób na stanowiska:

"Administrator serwerów Linux/Unix" (praca zdalna wykluczona).

Zakres obowiązków:

  • administracja, zarządzanie serwerami hostingowymi,
  • konfiguracja, aktualizacja i optymalizacja usług/oprogramowania na serwerach,
  • sporządzanie i aktualizacja dokumentacji technicznych,
  • usuwanie awarii i usterek na serwerach (programowych i sprzętowych),
  • administracja całą siecią firmy,
  • wsparcie i pomoc techniczna dla klientów firmy,
  • wdrażanie i rozwijanie nowych usług hostingowych.
  • Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość systemu Linux,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji technicznych,
  • bardzo dobra znajomość protokołów i usług sieciowych,
  • znajomość zasad wykonywania i obsługi kopii bezpieczeństwa,
  • doświadczenie w konfiguracji sieci/routingu na systemach Linux,
  • umiejętność pisania skryptów dla systemów Linux/Unix (np. BASH, Perl),
  • doświadczenie związane z administracją serwerami hostingowymi,
  • bardzo dobra znajomość protokołów/usług: FTP, SSH, SMTP, DNS, HTTP/HTTPS, POP3/IMAP, MySQL,
  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem w systemach Linux/Unix,
  • bardzo dobra znajomość protokołu TCP/IP oraz działania sieci LAN,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • cierpliwość, komunikatywność, kreatywność, odpowiedzialność,
  • chęć do stałego poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia własnych kwalifikacji,
  • pozytywne nastawienie i poczucie humoru!
  • Dodatkowym atutem będzie:

  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • doświadczenie w pracy z profesjonalnym sprzętem serwerowym i sieciowym (markowe platformy serwerowe, macierze, switche, itp...),
  • dobra znajomość systemów Unix (np. *BSD, Solaris),
  • dobra znajomość serwerów baz danych PostgreSQL,
  • umiejętność programowania w co najmniej jednym z języków: PHP, C, C++ (na systemach Linux/Unix),
  • prawo jazdy kat. B,
  • znajomość protokołu IPv6,
  • znajomość oprogramowania DirectAdmin.
  • Osobie przyjętej na to stanowisko oferujemy:

  • pracę w przyjaznej atmosferze, z młodym i ambitnym zespołem,
  • udział w realizacji ciekawych projektów,
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań,
  • dostęp do bogatego i ciekawego zaplecza technicznego,
  • wyjazdy na ciekawe szkolenia i konferencje,
  • motywacyjny system wynagrodzeń.

  • "Operator sieci" (praca zdalna wykluczona).

  • monitorowanie urządzeń sieciowych i serwerów,
  • usuwanie bieżących usterek sieciowych/sprzętowych,
  • wsparcie techniczne dla klientów firmy,
  • rozwiązywanie bieżacych problemów na serwerach.

  • co najmniej podstawowa znajomość systemu Linux,
  • znajdomość protokołów sieciowych,
  • chęć do stałego poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia własnych kwalifikacji.

  • znajomość oprogramowania DirectAdmin,
  • ukończony kurs Cisco (np. CCNA).

  • szkolenia w zakresie administracji systemami Linux/Unix,

  • Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres:
    praca@unixstorm.org

    Prosimy również o załączenie w przesyłanych dokumentach klauzuli o następującej treści:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883).

    PayU
    Dotpay