Aktualności
Archiwum aktualności.

Obsługa darmowych certyfikatów SSL

Informujemy, że w ostatnich dniach, na wszystkich naszych serwerach uruchomiona została obsługa bezpłatnych certyfikatów SSL Lets Encrypt.

Funkcja ta pozwala na samodzielne wygenerowanie i instalację na dowolnej liczbie stron WWW darmowych certyfikatów SSL.

Instrukcja instalacji certyfikatów Lets Encrypt jest już dostępna na naszej stronie Pomocy, pod adresem:
http://pomoc.unixstorm.org/doku.php/pomoc:konta_www:inne:jak_zainstalowac_certyfikat_ssl#certyfikat_let_s_encrypt

Instalacja certyfikatu SSL jest zalecana przede wszystkim dla stron, do których użytkownicy przesyłają ważne dane, np. sklepy internetowe, portale, systemy zarządzania treścią, fora internetowe.

Pozwala to na bezpieczne przesyłanie danych drogą szyfrowaną od użytkownika do serwera oraz wpływa korzystnie na pozycję strony w wyszukiwarkach Google.

Niektóre przeglądarki internetowe mogą dodatkowo wyświetlać ostrzeżenia dla stron, które posiadają formularze i nie są zabezpieczone certyfikatem SSL.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zakupienia u nas kwalifikowanego certyfikatu SSL (RapidSSL) dla dowolnej domeny. Koszt takiego certyfikatu (płatnego) wynosi 72.57 zł brutto/rok dla pojedynczej domeny. Certyfikat ten posiada pełną zgodność i rozpoznawalność w praktycznie wszystkich przeglądarkach internetowych, zapewnia większe bezpieczeństwo i w większym stopniu identyfikuje daną stronę pod kątem jej właściciela/firmy zarządzającej.

W celu zamówienia płatnego certyfikatu SSL, prosimy o kontakt mailowy z naszym działem pomocy, pod adresem noc@unixstorm.org.


PayU
Dotpay
Facebook