O Firmie
Słowem o nas, czyli kim jesteśmy i co robimy...
Historia
Firma Unix Storm wywodzi się z istniejącego od 2003 roku, jednego z najpopularniejszych w Polsce serwisów internetowych poświęconych systemowi Linux - www.linuxstorm.org.

Pod koniec roku 2006 oba serwisy zostały rozdzielone, a UnixStorm.org rozpoczęło odrębną działalność związaną z szeroko pojętym hostingiem, utrzymaniem różnego rodzaju usług sieciowych oraz usługami stricte związanymi z systemami Linux i Unix.
Co nas wyróżnia

Doświadczenie


Jesteśmy na rynku hostingowym od wielu lat, oferując w tym czasie szeroki zakres usług internetowych i stale poszerzając naszą ofertę.

Posiadamy solidne doświadczenie w branży usług internetowych, które wykorzystujemy zapewniając naszym klientom najlepsze możliwe wsparcie techniczne i wysoką jakość oferowanych usług, czego dowodem jest stale rosnąca liczba zadowolnych klientów!


Pomoc techniczna


Wiemy, jak ważny jest stały, bezpośredni kontakt i profesjonalne wsparcie techniczne.

Każdy klient może kontaktować się z nami telefonicznie, uzyskując natychmiastowo pomoc w rozwiązaniu problemu, mailowo oraz korzystając z naszego systemu zgłoszeń.
Priorytetem dla nas jest udzielanie wszelkich informacji klientom w jak nakrótszym czasie szanując Państwa czas i pieniądze.

Wszelkie prace techniczne są przez nas zapowiadane z odpowiednim wyprzedzeniem, a w sytuacjach awaryjnych pozostajemy w kontakcie przez 24 godziny na dobę!


Konkurencyjne ceny


Staramy się oferować usługi wyłącznie w oparciu o własne rozwiązania i cenimy sobie własną niezależność.

Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie oferować usługi na bardzo wysokim poziomie, ale w cenach często niższych niż w przypadku firm konkurecyjnych, które z powodu prowadzenia działalności na bazie usług dzierżawionych nie są w stanie zagwarantować wystarczająco konkurencyjnych warunków.

Zakres działalności
Na chwilę obecną zajmujemy się wszelkiego rodzaju usługami związanymi z hostingiem oraz systemami Linux/Unix, w tym między innymi:
  • hosting, utrzymaniem stron www, serwisów, sklepów internetowych, poczty elektronicznej,
  • rejestracją i utrzymaniem domen internetowych,
  • udostępnianiem wysokiej jakości serwerów wirtualnych VPS,
  • projektowaniem, programowaniem i wdrażaniem aplikacji przeznaczonych dla systemów Linux/Unix,
  • administracją, opieką nad serwerami klientów pracującymi pod kontrolą systemów Linux/Unix,
  • udostępnianiem i obsługą usług dla programistów, w tym między innymi systemów kontroli wersji (SVN, CVS),
  • dzierżawą markowych serwerów dedykowanych,
  • dzierżawą łącz internetowych klasy biznesowej,
  • kolokacją serwerów i urządzeń teleinformatycznych.

Lokalizacja

Unix Storm

Naszą ofertę opieramy o profesjonalne, największe na Śląsku Centrum Danych 3SF w Katowicach zgodne z międzynarodowymi standardami TIER III i TIER II określającymi warunki budowy i bezpieczeństwa.

Dostęp do Centrum Danych ograniczony jest systemami ochrony, monitoringu oraz kontroli dostępu w trybie 24h/dobę, a nad sprawnym działaniem infrastruktury przez całą dobę czuwa wyspecjalizowany zespół inżynierów.

Sieć


Zwielokrotnione łącza światłowodowe doprowadzone do Centrum Danych gwarantują bezprzerwowe działanie sieci łączącej naszą infrastrukturę ze światem.

Nasza sieć oparta jest na dwóch niezależnych liniach światłowodowych do dwóch niezależalnych operatorów telekomunikacyjnych - TKP S.A (3S) oraz ATM S.A. (PWR Thinx), poprzez których realizowane są połączenia z/do naszych serwerów. Wszystkie nasze usługi działają w oparciu na nasze własne urządzenia sieciowe i własną klasę adresową (91.227.122.0/23 rozgłaszana przez nasz AS198921).

Dzięki zastosowaniu dynamicznego routingu jesteśmy w stanie zagwarantować stabilne, płynne i nieprzerwane działanie wszystkich oferowanych przez nas usług.


Sprzęt


Nasze usługi opieramy wyłącznie o markowy i sprawdzony sprzęt znanych producentów.

Nie korzystamy z rozwiązań budżetowych. Państwa dane umieszczane są wyłącznie na markowych i mocnyh serwerach producentów takich jak IBM i DELL, wyposażonych w co najmniej 8 rdzeni procesów Intel Xeon, minimum 16 GB pamięci RAM oraz sprzętowe macierze RAID-10 złożone z dysków SAS i SATA-II, a dzięki redundatnym zasilaczom podłączonym do dwóch niezależnych torów zasilania gwarantujemy brak przerw w pracy serwerów udostępniających Państwa dane.